Słów kilka o tym, jak zapobiegać pojawieniu się szczurów w budynkach

Słów kilka o tym, jak zapobiegać pojawieniu się szczurów w budynkach

     Szanowni Państwo, chcielibyśmy przypomnieć kilka istotnych kwestii, które pomogą zapobiegać pojawieniu się szczurów w budynkach:

1.)    Segregujmy śmieci oraz nie zostawiajmy worków z odpadami przed altankami śmietnikowymi, bo to doskonały „wabik” na szczury.

2.)    Uporządkujmy swoje komórki piwniczne i nie przetrzymujmy w nich artykułów spożywczych, które wręcz „zapraszają” szczury do bytowania w budynku.

3.)    Głównym czynnikiem wabiącym owe gryzonie są resztki jedzenia wrzucane do toalety przez mieszkańców, co nie tylko powoduje zapychanie pionów kanalizacyjnych, a co za tym idzie – ich awarię, ale również jest swoistym „zaproszeniem” do odwiedzenia naszego lokalu przez gryzonie.

     Podsumowując, szanujmy siebie nawzajem, propagujmy dobre obyczaje, segregujmy i wyrzucajmy śmieci do odpowiednich pojemników oraz nie wrzucajmy jedzenia do toalety. Jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich tych zaleceń bez wyjątku, zminimalizujemy ryzyko pojawienia się tych szkodników.Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem