Jak oszczędzać gaz?

Jak oszczędzać gaz?

W związku z podwyżką cen gazu zachęcamy do zapoznania się poniższymi zasadami, których wdrożenie nie wymaga od nas wiele wysiłku, a może przynieść wymierne korzyści w postaci niższych rachunków za gaz:

1. Gotując wodę w czajniku nie zapominaj o gwizdku i gotuj dokładnie tyle wody, ile potrzeba (najlepiej odmierzać wodę szklanką).

2. Używaj czystych patelni i garnków (lepiej przyjmują ciepło i pozwalają skrócić czas gotowania), których średnica jest zbliżona do rozmiaru palników.

3. Gotując danie dla 2 osób nie musisz używać największego garnka ze swojej kolekcji – dostosuj jego wielkość do ilości porcji, to się opłaca.

4. Jeżeli zamierzasz wymienić stare garnki na nowe to zainwestuj w stal szlachetną. Takie garnki zużywają o 40 % mniej gazu w porównaniu do tych emaliowanych.

5. Zacznij gotować na parze! Jest to nie tylko zdrowe, ale dzięki gotowaniu w wielopiętrowym naczyniu również oszczędne.

6. Dodawaj sól pod koniec gotowania – skraca to czas przygotowania potrawy.

7. Zamień długie kąpiele na szybkie prysznice.

8. Zainwestuj w perlatory, które ograniczają zużycie wody, a przy tym wykorzystują mniej energii do jej ogrzania.

9. Pamiętaj, aby sprawdzać stan piecyka gazowego i dokładnie go czyścić, wedle wskazań producenta. Warto również pomyśleć o wymianie piecyka na nowy, który będzie bardziej energooszczędny.

10. Kontroluj stan okien i uszczelek w oknach – jeżeli uszczelki są uszkodzone to wymień je na nowe, gdyż nieszczelne okna mogą powodować nawet 25% start energii cieplnej.Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem

fake watches https://www.heroreplica.com/ https://www.leapreplica.com fake watches replica rolex replica rolex rolex replica fake-watch.cn http://www.wannareplica.com rolex replica replica watches fake rolex firmreplica.com fake watches rolex replica exitreplica https://www.editreplica.com/ https://buybestreplicas.com replica watches fakerolex-watch.net